włoskie jedzenie w Krakowie

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi kosztują rzadsze potrawy – risotto, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak znane dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz dania z różnych miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Kolacja we włoskim klimacie z całą pewnością musi zawierać też aperitiff. Lampka czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. kuchnia włoska Kraków Najbardziej typowe wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *