nowa restauracja włoska w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie posiłki

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. bianca Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *